Zahrádkářská univerzita 2019

43. ROČNÍK ZAHRÁDKÁŘSKÉU­NIVERZITY 2019 V ORLOVÉ

Tradiční školení pořádá ZO ČZS, osada č.1,Orlová – Lutyně a Dům kultury města Orlové. Přednášky se konají v Domě kultury v Orlové – Lutyni.

5.2.2019, úterý, 16°°hod. Ing. Pavlíková Ludmila: Využití bylinek, které pěstujeme na zahrádce, pro naše zdraví. Lektorka je známá bylinářka a má bohaté zkušenosti s uplatněním bylin v prevenci i léčbě. V Ostravě již patnáct let provozuje prodejnu s bylinami a jí doporučené bylinky můžete zakoupit v Bylinkách (u Sýkorova mostu).

9.2.2019, sobota,14°°hod,mgr. Václav Sciskala: Zajištěni opylování zahrádky včelami, hmyzem, hmyzí hotely na zahrádce.Před­nášejícímu se vzácně podařilo skloubit teoretické přístupys dlouholetou praxi. Odborník se věnuje 30 let chovu včel a současně přednáší danou problematiku prakticky po celé republice. Je také předsedou Včelařského spolku Moravy a Slezska z.s. Instruktor spojuje oblast zahrádkářství a problematiku opylování rostlin. Ve svém vystoupení se zaměří zejména na optimální součinnost včelařů a zahrádkářů. Bude se také orientovat i na problémy, které trápí včelaře a zahrádkáře jako jsou civilizační problémy a přemíra chemie v potravinách.

16.2.2019, sobota,14°°hod, MUDr. Petr Wieczorek: Jak postupovat při mozkové a srdeční příhodě. Lektor je známý odborník pracující na interním oddělení orlovské nemocnice. Ve svém příspěvku se zaměří na postup jaké zásahy neprodleně provést při mozkové a srdeční příhodě, aby se doslovně neztrácely drahocenné minuty a postižený z této situace vyvázl bez následků. Zaměří se také na prevenci těchto příhod.

23.2.2019, sobota,14°°hod, Ing. Vladislav Samek: Uplatnění principů bio zahrádky na Karvinsku.Lektor je členem okresního instruktorského sboru ČZS v Karviné. Je uznávaným odborníkem prakticky v celé oblasti zahrádkářství. Specializuje se také na hnojení zahrady jak organickými, umělými tak i zelenými hnojivy. Ve svém vystoupení se mimo jiné také zaměří na hlavní zásady využití všech principů ekologického pěstování v naší oblasti.

9.3.2019, sobota, 14°°hod, p. Květoslava Vítová: Pozvánka do Holandska na výstavu květin a květinové korzo a novou zeleň v našem městě. Přednášející se dlouhodobě věnuje navrhování a projektování okrasných zahrad, parků, veřejné zeleně a naučných ploch. Je také známá odbornice v oblasti životního prostředí, ochrany přírody. Pozve posluchače na jarní zahradnickou výstavu do Holandska – Keukenhofu a sdělí i novinky k zeleni v našem městě.

Bližší informace u p. Dagmar Samuhelové, Orlová – Lutyně č. 738, tel.776 283 071 a p. Moniky Tomicové, DKMO, Osvobození 797,tel. 596 530 917 a 731 387 633.